11.01.2017 09:12 0 materiały prasowe

Co nowego w Multikinie?

fot. mat. pras.

Już w najbliższy piątek 13. stycznia w rumskim Multikinie premierę będą miały: „Powidoki” oraz „Konwój”. Ponadto trwa przedsprzedaż biletów na komedię „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Film wejdzie na wielki ekran 27. stycznia. Oprócz tego 13. stycznia odbędzie się ENEMEF: Noc Kina Polskiego.


„Powidoki” i „Konwój” premierowo w kinach sieci Multikino

13 stycznia br. w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dwa filmy – dramat „Powidoki” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz polski thriller „Konwój”.

W filmie „Powidoki” głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka. Wajda w sposób niezwykle subtelny, a zarazem uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami, świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.

„Konwój” pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu Układ rządzi wszystkim. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego – co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów. Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować więźnia do szpitala psychiatrycznego.


ENEMEF: Noc Kina Polskiego

ENEMEF: Noc Kina Polskiego to propozycja nie tylko dla miłośników polskich filmów, ale dla każdego, kto lubi dobre kino. W repertuarze maratonu znalazły się najlepsze polskie filmy 2016 roku, które zdobyły uznanie krytyków filmowych i zachwyciły widzów.


„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

6 stycznia br. Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Kup bilety już dziś i nie przegap niezwykłej komedii! „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” wejdzie na ekrany 27 stycznia br. Bilety są dostępne w kasach kin sieci Multikino oraz na www.multikino.pl.

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...