01.06.2011 15:48 0

Gdynia: Bomba w gdyńskiej hali sportowej

Wczoraj gdyńska policja dostała anonimowe zgłoszenie o podłożeniu bomby w hali widowiskowo-sportowej. Rozmówca po chwili się rozłączył. Dyżurny natychmiast zaalarmował odpowiednie służby w terenie rozpoczynając tym samym, na szczęście tylko policyjne ćwiczenia o kryptonimie „Bomba”.

Około godziny 10:00 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymuje anonimową informację, że w jednej z gdyńskich hal sportowych podłożono bombę. Nie podając więcej szczegółów informator rozłącza się.  Na miejsce zostaje wysłany patrol z Komisariatu Policji Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana, który zabezpiecza miejsce zdarzenia i powiadamia personel hali. Rozpoczyna się natychmiastowa ewakuacja 12 osób znajdujących się w budynku. Równocześnie zostają powiadomieni funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Po przybyciu na miejsce do budynku wchodzą tylko funkcjonariusze NGRMP wraz z przedstawicielem hali posiadającym klucze do wszystkich pomieszczeń  i psem służbowym wyspecjalizowanym w odnajdywaniu ładunków wybuchowych. Pozostali policjanci zabezpieczają teren wokół obiektu. O 11:30 kierownik NGRMP informuje, że cały obiekt został przeszukany, jednak nie znaleziono żadnego pakunku przypominającego ładunek wybuchowy na terenie ani w okolicach hali.

Ćwiczenia zostają zakończone.

Tak pokrótce wyglądał scenariusz wczorajszych ćwiczeń o kryptonimie „Bomba” przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Sztab Policji, Kryminalnego i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz Komisariatu Policji Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana.

Najważniejszymi aspektami wczorajszego ćwiczenia było : zbadanie czasu reakcji i systemu obiegu informacji, ocena profesjonalizmu działania gdyńskich policjantów w sytuacji zagrożenia podłożeniem bomby, sprawdzenie znajomości realizacji procedur przez poszczególne służby oraz doskonalenie umiejętności podczas koordynacji sił biorących udział w ćwiczeniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24