03.06.2011 13:00 0

Gdynia: Tea -Tralna zaprasza na plaże

Jeszcze kilkanaście lat temu to w Gdyni znajdował się jeden z najpopularniejszych klubów w Trójmieście, a nawet w Polsce - legendarny Sax Club, w którym występowały jazzowe gwiazdy wielkiego formatu.

Potem z różnych przyczyn klub zakończył swoją działalność, jednak kilka miesięcy temu w tym samym miejscu (tj. foyer gdyńskiego teatru miejskiego) działalność rozpoczęła Tea- tralna - herbaciarnia, kawiarnia, ale przede wszystkim klub, który ma szansę przywrócić świetność temu wyjątkowemu miejscu.

Tea-tralna kontynuuje jazzową tradycję Sax Clubu, ale również wprowadza nową jakość na mapie kulturalnej Gdyni. Oprócz regularnych koncertów jazzowych zaprasza do współpracy młodą, polską scenę alternatywną, odbywają się tutaj również wieczory poezji, projekcje filmów, wernisaże. Pojawiają się przede wszystkim artyści młodzi, niezależni, często debiutujący, ale również i ci, którzy budowali historię tego miejsca.

W czerwcu Tea-tralna przenosi się wraz ze Sceną Letnią Teatru Miejskiego na plażę. Tam działać będzie na jeszcze większą skalę, z własną niezależną sceną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24