12.08.2017 16:00 1 Redakcja

Stacja Kultura oferuje darmowy dostęp do tysięcy ebooków

Zdjęcie ilustracyjne - pixabay.com

"Koniec warty" autorstwa Stephena Kinga, "Przeznaczenie" Katarzyny Grocholi czy też seria o dziejach Achai, którą napisał Andrzej Ziemański. Możliwość przeczytania tych i wielu innych książek w formie ebooka, łącznie ponad 20 tysięcy pozycji, oferuje swoim czytelnikom Stacja Kultura.

Popularne nowości, a także klasyki ze świata literatury. Wszystko to jest dostępne za sprawą nowej wypożyczalni ebooków w serwisie Ligimi.pl – czytamy na stronie rumskiej biblioteki.

W bazie znaleźć można najsłynniejszych światowych autorów, takich jak Harlan Coben, Dan Brown, Stephen King, Jo Nesbø, Danielle Steel, Nora Roberts, a także nazwiska rodzimych pisarzy: Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz oraz Jerzy Pilch. Dostęp do ebooków jest całkowicie darmowy dzięki pośrednictwu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Wypożyczanie jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto na tej stronie i zainstalować Legimi na swoim urządzeniu. Następnie przyjść do biblioteki po kod umożliwiający dostęp do konta, do czego potrzebna jest karta czytelnika. Wówczas wystarczy już się zalogować, by pobrać wybrane książki – instruują pracownicy Stacji Kultura.

Otrzymany w bibliotece kod jest ważny do końca miesiąca. Po upływie tego terminu ponownie należy odwiedzić Stację Kultura, by otrzymać dostęp do elektronicznej bazy książek.

Czytanie ebooków jest możliwe na większości smartfonów, tabletów, komputerów oraz czytników. Lista zalecanych urządzeń dostępna jest tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...