06.06.2011 13:49 0

Gdynia: FPFF bliżej zwykłego widza

Tegoroczny, dwunasty już Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w innej wersji. Selekcja filmów konkursowych oraz większa dostępność dla publiczności to największe zmiany.

Przez najbliższy tydzień w Gdyni odbywać się będą pokazy filmowe, a na ulicach spotkać będzie można wielu artystów i osób z branży kinowej. Gdyński festiwal jest podsumowaniem minionego roku w polskiej kinematografii. Szczegółowej ocenie zostanie poddanych 12 najlepszych filmów, które zostały wybrane spośród wielu zgłoszonych. Wcześniej nie dokonywano wstępnej selekcji, dlatego poziom filmów był różny. Od tego roku będzie inaczej, a gdyński festiwal ma należeć do najbardziej prestiżowych.

Ponadto zorganizowanych zostanie kilka miejsc, w których osoby z zewnątrz będą mogły zapoznać się z repertuarem FPFF. Projekcja ponad 150 obrazów filmowych to nie lada gratka dla wszystkich sympatyków kina. W gdyńskim Multikinie seanse emitowane będą od rana do wieczora. Natomiast klasyka polskiego kina zagości na plaży w ramach pleneru Film Od Morza. Zaplanowano również dwa cykle warsztatów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24