11.01.2018 08:02 0 Redakcja

Trefl Gdańsk półfinalistą Pucharu Polski

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali 3:0 niżej notowanych rywali, I-ligową Stal AZP PWSZ Nysa, i awansowali do półfinału Pucharu Polski. MVP tego starcia został Mateusz Mika.

Wielu kibiców twierdziło, że mecz z I-ligowcem to uśmiech losu dla Trefla Gdańsk, a zwycięstwo w Nysie jest wręcz obowiązkiem. Jednak gospodarze w pierwszej odsłonie spotkania pokazali, że nie zamierzają łatwo oddawać pola wyżej notowanym przeciwnikom. Na początku meczu wynik oscylował wokół remisu i dopiero po pierwszej przerwie technicznej zawodnikom Trefla udało się wypracować sześciopunktową przewagę. Ostatecznie wygrali tę partię do 19.

W drugim secie gdańszczanie wyraźnie zaakcentowali, że nie interesuje ich gra w kontakcie. Szybko odskoczyli rywalom, w pewnym momencie wręcz ich deklasując. Ta część meczu również należała do Trefla, który rozstrzygnął w stosunku 25:17.

W trzecim secie należało postawić „kropkę nad i”, by cieszyć się z końcowego sukcesu. Gospodarze próbowali jeszcze ratować wynik, ale dojrzała gra Trefla i nerwowe zagrywki Akademików sprawiły, że to przyjezdni mogli świętować zwycięstwo. Teraz przed siatkarzami z Gdańska półfinałowe starcie z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ubiegłorocznymi obrońcami Pucharu Polski.

AZS PWSZ Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 17:25, 24:26)

AZS PWSZ Stal Nysa: Bułkowski 4, Nożewski, Rawiak 8, Olczyk 6, Piotrowski 3, Wolański 2, Bonisławski (libero) oraz Szymeczko 4, Lubaczewski, Kramer, Owczarz 13, Woroniecki 1

Trefl Gdańsk: Nowakowski 9, Grzyb 1, Sanders 2, Schulz 12, Szalpuk 5, Mika 15, Olenderek (libero) oraz Ferens 4, Jakubiszak, Niemiec 6, Kozłowski, Gunter 2

MVP: Mateusz Mika