12.01.2018 14:00 1 Redakcja

Ukradli radio i żelazko – mogą posiedzieć nawet 10 lat

Źródło: KWP Gnańsk

Policjanci z Władysławowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz paserstwo. Ich nielegalna działalność wyszła na jaw po tym, jak w sobotę (6 stycznia) doszło do włamania do jednego z domków letniskowych.

O włamaniu i kradzieży do domku letniskowego władysławowskich stróżów prawa poinformował mieszkaniec Gliwic, właściciel nieruchomości. Zniknęło żelazko, radio przenośne oraz dekoder. Sprawą zajęła się ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Mundurowi ustalili podejrzanego o to włamanie 34-letniego mężczyznę oraz 29-latka, który kupił od niego kradzione rzeczy – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. – Okazało się, że podejrzany sprzedał radio przenośne swojemu koledze. Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu, a dwaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Starszy z zatrzymanych usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, ponadto śledczy udowodnili mężczyźnie kolejne przestępstwo kradzieży z włamaniem do sklepu wspólnie z zatrzymanym młodszym mężczyzną. Ten z kolei usłyszał zarzut paserstwa oraz również kradzieży z włamaniem. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...