12.02.2018 17:30 0 raz

Woda zalewa posesje w Gnieżdżewie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: osp.pl

Mieszkańcy Gnieżdżewa w gminie Puck skarżą się na nieudrożnione i niepogłębione rowy. Zalegająca w nich woda zalewa ich posesje. Władze samorządu tłumaczą, skąd ten problem i zapowiadają interwencję, ale dopiero na wiosnę.

Kto jest odpowiedzialny za pogłębienie, udrożnienie rowów w Gnieżdżewie na ulicach Dominika i Rajska? W tej chwili rowy nie spełniają swojej funkcji. Woda w nich stoi, a przy większych opadach przelewa się na posesję – ostrzega jeden z mieszkańców gminy Puck w pytaniach kierowanych do wójta.

Włodarz tamtejszego samorządu, Tadeusz Puszkarczuk przyznaje, że wspomniane rowy należą do zarządzanej przez niego gminy. I tłumaczy, skąd problemy z ich funkcjonowaniem.

Właściciele przyległych posesji w dawnych latach wykonali za wysoko przepusty, co powoduje, że woda w niektórych odcinkach stoi, gdyż jest uniemożliwiony prawidłowy jej przepływ – odpowiedział mieszkańcowi Puszkarczuk. – Ponadto informuję, że w miejscach, gdzie konserwacja jest konieczna, zostanie przeprowadzona na wiosnę, jak pozwolą na to warunki atmosferyczne – zaznaczył.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...