13.02.2018 13:35 1 Kwt

Reda: Karta Seniora już się cieszy powodzeniem

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Każdy mieszkaniec Redy, który ukończył 60. rok życia, może przystąpić do programu i wyrobić własną Kartę Seniora. Od poniedziałku (12 lutego) na seniorów czekają między innymi zniżki w uzdrowiskach, tańsze zabiegi kosmetyczne, wyjazdy i usługi gastronomiczne. Swoje karty odebrało już około 100 osób.

Samorządowcy z Redy podpisali porozumienie ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa, na mocy którego miasto może wydawać swoim mieszkańcom Ogólnopolską Kartę Seniora w edycji lokalnej, ale ważnej na obszarze całego kraju. Już pierwszego dnia, czyli w poniedziałek (12 lutego), zostało wydanych 90 kart. Można więc powiedzieć, że program dynamicznie się rozwija.

Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 130 tysięcy osób.

Dzięki niej mogą oni korzystać ze zniżek w ponad 1100 punktach, instytucjach oraz ośrodkach zdrowia w całej Polsce, a przedsiębiorcy zgłaszający się do tego programu uzyskują bezpłatną promocję proponowanych przez siebie usług i towarów. Wśród firm, które przystąpiły do programu, znajdują się między innymi: uzdrowiska, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury, sklepy, restauracje i punkty usługowe – informuje redzki urząd.

Karta jest bezterminowa i bezpłatna. Każdy redzianin po sześćdziesiątce może zgłosić się po nią do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Derdowskiego w Redzie.

Program senioralny w Redzie jest bardzo szeroki. Obejmuje wszechstronną pomoc osobom w starszym wieku, powyżej 60 lat. Jednym z jego elementów jest Karta Seniora, która jest wydawana od poniedziałku (12 lutego) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Będzie można ją odebrać w poniedziałki i wtorki, w godzinach od 11:00 do 16:00. Oczywiście jeśli ktoś przyjdzie innego dnia, to też będzie mógł ją wyrobić. Te dwa dni zostały wyznaczone po to, żeby biblioteka mogła w miarę normalnie funkcjonować – mówi Teresa Kania, zastępca burmistrza Redy.

Szczegółowa lista partnerów Karty Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.

Karta seniora działa już między innymi na terenie Rumi, gdzie projekt realizowany jest przez radę miasta we współpracy z Rumską Radą Seniorów. W inicjatywę włączyły się nie tylko podmioty publiczne. Zaangażowały się w nią również organizacje pozarządowe i lokalni przedsiębiorcy.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...