13.02.2018 17:30 27 raz

Szukają imienia dla pierwszego konia w Jastrzębiej Górze

Źródło: FB/Szymon Redlin - Sołtys Jastrzębiej Góry

W Jastrzębiej Górze zamieszkał nietypowy osobnik. Co prawda, jest to koń, ale w zasadzie tylko wygląda na konia. Będzie bawił mieszkańców i turystów oraz promował miejscowość. Problem tylko w tym, że jeszcze nie ma imienia.

Jastrzębia Góra zdecydowanie nie przypomina wsi, która kojarzy się ze zwierzętami hodowlanymi. Ale ponieważ formalnie jest wsią, jej gospodarz postanowił coś z tym zrobić.

Ogłaszam konkurs na imię dla konia, który zamieszkał w Jastrzębiej Górze – zachęca na swoim facebookowym profilu Szymon Redlin, sołtys Jastrzębiej Góry. – Propozycje imion proszę wpisywać w komentarzach pod postem.

Z racji tego, że od trzech lat jesteśmy wioską i nie mamy na terenie naszej wsi żadnych zwierząt hodowlanych, postanowiłem zaprosić konia do zamieszkania w Jastrzębiej Górze. Jako iż jest to pierwszy koń w Jastrzębiej Górze, chciałbym, abyśmy wspólnie wybrali mu imię – wyjaśnia gospodarz miejscowości.

I dodaje, że koń nie ma być zwyczajnym mieszkańcem, ale raczej reprezentantem wsi, który będzie przykuwał uwagę. Jak podkreśla sołtys, ma pokazywać ciekawe miejsca w Jastrzębiej Górze oraz wydarzenia… na swoich selfie.

Propozycje imienia dla konia można zgłaszać do 18 marca, później nastąpi głosowanie nad trzema wybranymi przez radę sołecką imionami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24