14.02.2018 17:30 3 raz

Bez szans na więcej dziennych kursów na Babie Doły

fot. ZKM Gdynia

Rada Dzielnicy Babie Doły zwróciły się do gdyńskiego przewoźnika miejskiego z wnioskiem o zwiększenie liczby kursów – zarówno dziennych, jak i nocnych – do najdalej na północ wysuniętej dzielnicy miasta. Niestety, ZKM zasłania się brakami finansowymi i rozpatrzy dołożenie tylko jednego, nocnego zajazdu.

Mieszkańcy gdyńskich Babich Dołów, którzy wolą lub wręcz muszą korzystać z komunikacji miejskiej, nie mają lekkiego życia. Jedyny autobus – linii 109 – odjeżdża z najdalej wysuniętego na północ przystanku w mieście średnio co pół godziny za dnia. Nie dziwi więc, że przedstawiciele tam mieszkających gdynian w radzie dzielnicy wystosowali prośbę do Zarządu Komunikacji Miejskiej o zwiększenie liczby kursów.

W odpowiedzi na wniosek o zwiększenie liczby kursów na liniach 109 i N10, z przykrością informuję, że ze względu na brak środków przewidzianych w budżecie Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni na zwiększenie zakresu obsługi Babich Dołów, nie widzę w tym roku możliwości realizacji tego postulatu, przynajmniej jeśli chodzi o linię 109 – napisał w odpowiedzi do Radu Dzielnicy Babie Doły Olgierd Wyszomirski, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. – Poza tym muszę także brać pod uwagę, że Babie Doły mają już obecnie zapewnioną relatywnie bogata ofertę, odnosząc się do liczby mieszkańców dzielnicy.

Zarząd wstępnie widzi jednak możliwość wprowadzenia dodatkowego zajazdu nocnej linii N10, by wyeliminować najdłuższą, dwugodzinną przerwę pomiędzy obecnymi kursami. Decyzja w tej sprawie zapadnie jednak dopiero przed wakacjami.

W kwestii kursów ZKM szału nie ma, co najwyżej szansa na dodatkowy kurs N10 – nie kryją rozczarowania na facebookowym profilu Rady Dzielnicy Babie Doły jej przedstawiciele.

Radni jednak nie składają broni i zapowiadają dalszą walkę o większą liczbę kursów.

Wszystkie szczegóły komunikacyjne zostały zebrane, poukładane i będą przedstawione przy okazji zmian związanych z wjazdem autobusu do plaży w sezonie letnim. Jest wstępny plan, żeby wtedy wysłać dodatkowe pismo i osobiście pojechać w celu wyjaśnienia jego powagi – zapowiedzieli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24