23.02.2018 17:30 16 raz

Przystanek w Choczewie z opóźnieniem, ale lepszy

Fot. FB/Gmina Choczewo

Oddanie do użytku długo wyczekiwanego przystanku autobusowego w Choczewie przesuwa się w czasie. Jednak gdy już powstanie – dzięki opiniom mieszkańców – będzie skuteczniej chronić pasażerów przed warunkami atmosferycznymi niż to pierwotnie planowano.

Mieszkańcy Choczewa pilnie obserwują to, co się dzieje na terenie zamieszkałej przez nich miejscowości. Za przykład może posłużyć budowa pętli autobusowej. Jak zauważyli, "mijają kolejne wyznaczone terminy, a właściwy przystanek wciąż jest w budowie". Byli zaniepokojeni o to, czy zostanie on już na stałe przed urzędem gminy.

Mieszkańców na łamach "Wieści Choczewskich" uspokajał wójt Wiesław Gębka. Jak wyjaśnia, budowa pętli jest współfinansowana przez spółkę PGE EJ 1. W związku z tym projekt przebudowy musiał być współtworzony w "uzgodnieniu ze sponsorem, który musiał go zaakceptować".

W trakcie przebudowy uzyskaliśmy od mieszkańców kilka uwag, które uwzględniliśmy – poinformował włodarz. – Dzięki temu powstaną dodatkowe osłony chroniące od wiatru osoby czekające na przystanku – zaznaczył.

Przyznał jednocześnie, że wprawdzie termin oddania do użytku został przekroczony, ale odpowiedzialność za to opóźnienie ponosi wykonawca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...