23.02.2018 15:30 3 Kwt

Podziel się jednym procentem z Puckim Hospicjum

fot. archiwum

Podzielcie się jednym procentem! – Zachęcał zawsze nieżyjący ksiądz Jan Kaczkowski. Jak co roku, w rozliczeniu podatkowym można przekazać swój jeden procent dla Puckiego Hospicjum. Wsparcia potrzebują również inne organizacje pozarządowe, dla których 1 procent z naszego podatku może być sporym zastrzykiem finansowym.

Możliwość przekazania jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego istnieje od kilku lat. Odsetek Polaków, którzy korzystają z tej formy pomocy innym, stale rośnie – podobnie jak wydłuża się lista osób i stowarzyszeń, które można w ten sposób wesprzeć.

Pomysłów i miejsc na przekazanie procenta jest bardzo dużo. Sposób jest prosty: wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji w odpowiednią rubrykę PIT-u. Jeden procent można przekazać dla Hospicjum w Pucku (KRS: 0000231110)

Stowarzyszenie Puckie Hospicjum jest Organizacją Pożytku Publicznego o numerze KRS: 0000231110, co umożliwia przekazanie na jego rzecz 1% podatku dochodowego, przez osoby składające w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe – informuje puckie hospicjum. – Aby przekazać 1%, wystarczy podać w zeznaniu rocznym kwotę podatku, numer KRS organizacji pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć. Samym przelewem zajmie się Urząd Skarbowy.

Źródło: Puckiej Hospicjum/Facebook

Przypomnijmy, że puckie hospicjum zapewnia opiekę medyczną, psychologiczną i duchową pacjentów, którzy są w terminalnej fazie choroby. Pacjentami opiekują się lekarze, pielęgniarki i wolontariusze. W 2005 roku został utworzony Hospicyjny Zakład Opieki Zdrowotnej, który dzięki podpisaniu umowy z NFZ świadczy pomoc medyczną całkowicie bezpłatnie.

Źródło: Puckiej Hospicjum/Facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...