26.02.2018 14:20 7 mike/KMP Gdynia

Zamiast gazu, przewoził w zbiorniku amfetaminę

Źródło: KMP Gdynia

Do 10 lat więzienia grozi 34-letniemu gdynianinowi podejrzewanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas zatrzymania okazało się, że przewoził w swoim samochodzie 9 kilogramów amfetaminy. Zakazana substancja była ukryta w zbiorniku na gaz LPG.

W nocy z czwartku na piątek (22/23 lutego) gdyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, którego wcześniej podejrzewano o związki z przestępczością narkotykową. W wyniku działań operacyjnych ustalono, że 34-latek może mieć w samochodzie, którym się porusza, znaczną ilość niedozwolonych substancji. Funkcjonariusze przez dłuższy czas prowadzili obserwację podejrzanego i w dogodnym momencie zatrzymali jego auto do kontroli.

W trakcie przeszukania samochodu uwagę mundurowych przykuł zbiornik na gaz LPG zamontowany w bagażniku samochodu. Policjanci podjęli decyzję o jego wymontowaniu i sprawdzeniu jego zawartości. Typowania funkcjonariuszy okazały się trafne. W butli na paliwo LPG zamiast gazu ujawnili dziewięć hermetycznie zamkniętych worków foliowych z zawartością białej, sypkiej substancji. Każdy z zabezpieczonych worków ważył około jednego kilograma. Sypką substancją po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się amfetamina – relacjonują kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Źródło: KMP Gdynia Źródło: KMP Gdynia Źródło: KMP Gdynia Źródło: KMP Gdynia Źródło: KMP Gdynia

Zatrzymany 34-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą 10 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec mężczyzny sankcję w postaci aresztowania na trzy miesiące. Okazało się również, że gdynianin był jeż wcześniej poszukiwany do odbycia kary kilkudziesięciu dni więzienia. Policjanci sprawdzą też, jakie było przeznaczenie narkotyków i czy mężczyzna nie ma na koncie więcej podobnych przestępstw.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...