21.03.2018 15:30 0 mike/Gdynia.pl

Historyczne zdjęcia Gdyni wśród propozycji do jubileuszowego albumu

Źródło: Gdynia.pl

W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, Narodowe Archiwum Cyfrowe przygotowało specjalny konkurs. Jego celem jest wyłonienie w internetowym głosowaniu 100 najciekawszych zdjęć z okresu międzywojennego. Mają one tworzyć jubileuszowy album „100 zdjęć na 100 lat niepodległości”. Jest szansa, że wśród zabytkowych fotografii znajdą się i te wykonane w Gdyni.

Okolicznościowy album, który zostanie wydany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie się składał z 10 kategorii zdjęć. W nich będzie zamieszczone po 10 fotografii. Te wybiorą internauci spośród propozycji publikowanych co tydzień przez Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Jest szansa, że w albumie znajdą się też zdjęcia uwieczniające Gdynię okresu międzywojennego. A warto pamiętać, że właśnie to miasto odegrało w II Rzeczypospolitej szczególną rolę. Było pierwszym nowoczesnym, budowanym od podstaw polskim ośrodkiem miejskim, a przede wszystkim – wyczekiwanym oknem na świat. A zatem zdjęcia Gdyni w publikacji „100 zdjęć na 100 lat niepodległości” powinny być oczywistością. O tym, czy tak się stanie, zadecydują internauci.

Łącznie do 22 kwietnia można głosować na siedem zdjęć Gdyni na stronie konkursu.

Dotąd opublikowano trzy fotografie Gdyni, na które można oddawać głosy: Życie codzienne (publikacja 12.02) – Szkolenie Yacht Klub Morski; Krajobraz (publikacja 19.02) – Widok ogólny, Poczta Główna, Biurowiec ZUS; Przemysł (publikacja 5.03) – Port, ulica Polska, Dziób M/S Piłsudskiego w porcie pasażerskim. Niebawem ukażą się kolejne cztery zdjęcia z kategorii: Obyczaje (26.03); Dzieci i młodzież (2.04); Wojsko (9.04); Nauka (16.04).

Źródło: Gdynia.pl Źródło: Gdynia.pl Źródło: Gdynia.pl Źródło: Gdynia.pl Źródło: Gdynia.pl Źródło: Gdynia.pl

Im więcej polubień, tym większa szansa dla zdjęć naszego miasta. Zaproś znajomych i rodzinę, wspólnie głosujmy na zdjęcia przedwojennej Gdyni! – zachęca gdyński magistrat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...