09.04.2018 15:40 13 mike/KWP Gdańsk

Pijana dentystka przyjmowała pacjentów

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Do nietypowej i niebezpiecznej sytuacji doszło na nocnym dyżurze stomatologicznym. Jedna z pacjentek powiadomiła funkcjonariuszy policji, że dentystka, która w tym czasie wykonywała zabieg, najprawdopodobniej jest nietrzeźwa. Policjanci, którzy na miejscu przebadali lekarkę, potwierdzili te przypuszczenia – kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (8 kwietnia) 10 minut po północy. Wówczas dyżurny z komisariatu w Gdańsku-Oliwie odebrał zgłoszenie od jednej z pacjentek, która twierdziła, że pełniąca nocny dyżur dentystka jest pijana i w takim stanie wykonywała zabieg. Na miejsce udali się policjanci z komisariatu w Osowej.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości dyżurującej lekarki, a jego wynik pokazał ponad promil alkoholu w organizmie. 40-latka wkrótce zostanie przesłuchana i najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący narażenia swojej pacjentki na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informują mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jeśli zarzuty się potwierdzą, kobiecie grozi do trzech lat więzienia. Niewykluczone, że lekarka poniesie dodatkowo odpowiedzialność zawodową. Sąd lekarski, na wniosek rzecznika odpowiedzialności zawodowej, może zawiesić lub ograniczyć jej prawo do wykonywania zawodu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...