10.04.2018 10:35 30 mike

Pedofil na Osiedlu Kaszubskim? Policja nie potwierdza

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Wśród części mieszkańców Wejherowa krąży informacja, że na Osiedlu Kaszubskim grasuje pedofil. Póki co, nie jej potwierdza policja. Wiele wskazuje, że jest to plotka, a ostatnie zgłoszenie w podobnej sprawie wpłynęło do wejherowskich mundurowych dwa miesiące temu. Nie oznacza to jednak, że nie należy zachowywać ostrożności.

Do naszej redakcji dotarło zgłoszenie, z którego wynikało, że na Osiedlu Kaszubskim działa zwyrodnialec, który atakuje dzieci, niezależnie od ich płci.

Uwaga Rodzice! Po Osiedlu Kaszubskim grasuje pedofil. Dotyka dzieci! Chłopców, jak i dziewczynki. Pokazuje dzieciom portfel, że ma pieniądze na słodycze – pisze jeden z naszych czytelników, z prośbą o udostępnienie tej treści.

Wejherowska policja nie potwierdza tych doniesień.

Ostatnie zgłoszenie w podobnej sprawie wpłynęło do wejherowskiej komendy w lutym – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Chociaż ostatnio nie odnotowano niepokojących zgłoszeń ws. zagrożeń dzieci na terenie miasta, policjanci apelują do rodziców o czujność. Wiosną zazwyczaj wzrasta liczba przestępstw na tle seksualnym, również tych, których ofiarami padają dzieci. Wszelkie podejrzane zachowania należy zgłaszać kryminalnym. Warto również przestrzec dzieci przed nadmiernym zaufaniem do nieznajomych osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...