13.04.2018 15:30 5 mike/KWP Gdańsk

Agresywny 15-latek uszkodził radiowóz

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Policjanci zatrzymali 15-latka, któremu zarzuca się dokonanie kradzieży rozbójniczej na terenie jednej z galerii handlowych. Trudno powiedzieć, że po zatrzymaniu okazał skruchę, skoro kopnął w drzwi radiowozu, powodując ich uszkodzenie. Teraz za swoje wybryki odpowie przed sądem dla nieletnich.

W środę (11 kwietnia) policjanci z komisariatu w Gdańsku-Wrzeszczu otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej na terenie galerii handlowej. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy wszczęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu.

Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i rozmawiali z wieloma osobami mogącymi być potencjalnymi świadkami tego zdarzenia – informują kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Podejrzanego udało się zatrzymać niespełna trzy godziny później. Okazał się nim 15-latek, który ponownie pojawił się na terenie obiektu handlowego, gdzie wcześniej miał się dopuścić kradzieży rozbójniczej. Przy zatrzymanym zabezpieczono też przedmioty pochodzące z przestępstwa, których wartość oszacowano na 100 złotych.

Podczas zatrzymania nastolatek był agresywny. Kopnął drzwi radiowozu, powodując ich uszkodzenie. Wartość tych strat oceniono na 600 złotych.

O losie 15-latka, który w czwartek (12 kwietnia) usłyszał zarzuty, zadecyduje sąd rodzinny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...