16.04.2018 13:33 0 raz

Smolno: Obiecywali lampy, ale nadal panują ciemności

Zdjęcie ilustracyjne, fot, Łukasz Razowski

Jest projekt, jest pozwolenie, ale – jak to zwykle bywa w takich przypadkach – w gminnej kasie brakuje środków na realizację oświetlenia na ulicach Smolna. O poprawę bezpieczeństwa w tej miejscowości apelują mieszkańcy, ale muszą uzbroić się w cierpliwość.

Czy planowane jest wykonanie oświetlenia w Smolnie na ulicach Klonowa, Topolowa i Orzechowa? – spytał w mailu wysłanym do władz gminy Puck jeden z mieszkańców. – Temat był poruszany wielokrotnie w sołectwie, podpisywana była również petycja przez mieszkańców.

Jak relacjonuje internauta, na początku 2017 roku został on poinformowany przez sołtysa, że jest budżet przeznaczony na instalację niezbędnego oświetlenia i prace zostaną wykonane.

W chwili obecnej na naszym osiedlu nadal jest ciemno – kwituje.

Tymczasem, jak się dowiadujemy w miejscowym urzędzie gminy, jego pracownicy mają gotową dokumentację na wykonanie oświetlenia ulic wraz z pozwoleniem na budowę. Jednak na zainstalowanie lamp będzie trzeba jeszcze poczekać.

Opracowany budżet na rok 2018 nie przewiduje jeszcze realizacji tej inwestycji – poinformowali pracownicy urzędu. – Pozwolenie jest ważne do 2021 roku. Po zabezpieczeniu środków w budżecie gminy realizacja zadania nastąpi w latach kolejnych – zaznaczyli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...