16.04.2018 14:30 27 raz

Mieszkańcy Redy niszczą zawieszenia na Polnej

źródło: Google Maps

Nie tak wyobrażała sobie życie w Redzie część mieszkańców tego miasta. Kupili działki, bo do nieruchomości miała prowadzić wygodna, przejezdna droga. Tymczasem, aby dojechać do domu, grzęzną w błocie, niszcząc zawieszenia samochodów.

Na problem zwrócił uwagę jeden z mieszkańców ulicy Polnej w Redzie. Chciał się dowiedzieć, kiedy w tym rejonie rozpoczną się prace związane z położeniem asfaltu i wykonaniem chodnika.

Po kilkukrotnym osobistym uzyskaniu informacji w ubiegłym roku w urzędzie miejskim o planowanej inwestycji na ul. Polnej zdecydowałem się z żoną kupić działkę – opisuje w mailu do burmistrza. – Ponieważ kilkumiesięczne dojazdy w znacznym stopniu zniszczyły zawieszenie mojego auta, chciałbym się dowiedzieć, kiedy w końcu nastąpi początek prac związanych z położeniem asfaltu i chodnika. Z informacji uzyskiwanych w urzędzie w ubiegłym roku, prace te miały rozpocząć się pod koniec 2017 roku. Na razie nic tam się nie dzieje – zaznacza.

Co gorsze, internauta opisuje niezbyt przyjemną rozmowę z przedstawicielem redzkiego magistratu.

W ubiegłym roku, będąc u kierownika Działu Inwestycji z tym samym pytaniem, otrzymałem informację, że niektórzy całe życie po błocie jeżdżą. Widzę, że czarny humor redzkich urzędników nie opuszcza – stwierdza mieszkaniec Redy. – Pomijając kwestie jeżdżenia samochodem, obserwując pieszych, którzy muszą tam chodzić, a w szczególności dzieci, problem ten powinien być jak najszybciej rozwiązany.

Jak wyjaśnia Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy, na budowę ulicy Polnej miasto złożyło w wniosek o dofinansowanie inwestycji z Programu Rozwoju Dróg Gminnych i Powiatowych.

Niestety, wniosek został rozpatrzony odmownie – informuje Grzeszczuk. – Nie oznacza to, że inwestycja zostaje zaniechana, będzie jednak musiała być podzielona na kilka etapów i sfinansowana z budżetu Redy. Obecnie trwają przygotowania do procedury przetargowej, w celu wyłonienia wykonawcy dla odcinka od torów do ulicy Karłowicza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...