17.04.2018 10:37 0 mike/TTM

Policjanci z Pucka mają nowego komendanta

Fot. TTM

Od poniedziałku (16 kwietnia) puccy policjanci mają nowego komendanta. Na to stanowisko został powołany mł. insp. Rafał Kwapisiewicz, dotychczasowy szef II Komisariatu Policji w Gdańsku. Jednocześnie insp. Leszek Gurski, który dotąd kierował pucką komendą, został szefem Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Powodem zmian był wakat w słupskiej komendzie.

Dla obu oficerów policji awanse są zarówno wyróżnieniem, jak i poważnym wyzwaniem.

Komendant Gurski, który pożegnał się z Komendą Powiatową Policji w Pucku, obejmuje znacznie większą jednostkę, Komendę Miejską Policji w Słupsku. Podobny wymiar ma to w przypadku komendanta Kwapisiewicza, dotąd pełniącego funkcję szefa komisariatu – wyjaśnia insp. Jarosław Rzymkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. I dodaje, że awanse obu policjantów były przemyślane. Doświadczenie w dowodzeniu mniejszymi jednostkami powinno procentować w przyszłości.

Inspektor Leszek Gurski kierował pucką komendą przez ostatnie dwa i pół roku. Teraz objął stery słupskiej komendy.

Uważam, że był to bardzo dobry czas dla samej jednostki oraz dla współpracy z samorządami i mieszkańcami. Myślę, że zrobiliśmy dużo, z czego mamy wiele satysfakcji – podsumował insp. Leszek Gurski, dotychczasowy szef puckich policjantów.

Z kolei mł. insp. Rafał Kwapisiewicz przez ponad 10 lat dowodził II Komisariatem Policji w Gdańsku. Jest to jednostka znacznie mniejsza, choć wymagająca sporych umiejętności.

To dla mnie wyzwanie, zwłaszcza że komendant wojewódzki obdarzył mnie takim zaufaniem, powierzając mi kierowanie tą jednostką, która ma bardzo dobre notowania w województwie pomorskim. Jest to więc dla mnie zaszczyt – zaznaczył nowo powołany komendant z Pucka.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Jakie plany ma nowy komendant? Inspektor Kwapisiewicz podkreślał, że chciałby wprowadzić kilka innowacji, choć nie należy się spodziewać gruntowych zmian.

Na pewno nie będzie żadnej rewolucji ani radykalnych kroków. Chciałbym kontynuować politykę swojego poprzednika. Można powiedzieć, że jest to dla mnie nowa przygoda – dodał.

Nowo powołany komendant zaznaczał, że Komenda Powiatowa Policji w Pucka została mu przekazana w bardzo dobrym stanie. Zadeklarował również wolę współpracy z przedstawicielami samorządu, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu puckiego, a także turystom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...