17.04.2018 12:35 0 raz

Gospodynie otrzymały jedyny taki sztandar w kraju

źródło: FB/Jarosław Białk

Panie z kół gospodyń z terenu powiatu puckiego mają spore powody do dumy. W poniedziałek (16 kwietnia) w Żelistrzewie oficjalnie otrzymały pierwszy w Polsce sztandar. Proporzec ten będzie reprezentował kobiety zajmujące się ogniskiem domowym i zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich w powiecie.

"Bóg, Honor, Ojczyzna", "roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, męstwo" na jednej stronie; "Rada Gminna Kół Gospodyń Wiejskich w Pucku", "święta Marto, wspomagaj nas w naszym działaniu" – z drugiej. Tak wygląda bogato zdobiony sztandar, uzupełniony wizerunkami wspomnianej świętej – patronki gospodyń domowych – oraz godłem Polski i herbami puckich gmin.

Rada Gminna KGW w Pucku jako pierwsza w Polsce otrzymała własny sztandar. Paniom gratuluje i życzę wielu dobrych pomysłów oraz jak najlepszej reprezentacji Ziemi Puckiej i promocji walorów Nordy! – napisał na swoim profilu facebookowym Jarosław Białk, starosta pucki.

Szef puckiego starostwa dodał, że sztandar będzie reprezentować cały powiat pucki, bo pucka rada zrzesza też Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Krokowa i Władysławowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...