20.04.2018 10:25 4 mike/TTM

Posprzątają rzekę Redę i będą dobrze się bawić

Fot. TTM

Już w najbliższą sobotę (21 kwietnia) mieszkańcy Redy wspólnie wysprzątają brzegi rzeki przepływającej przez miasto. To już prawdziwa tradycja miejska, która służy nie tylko poprawie krajobrazu, ale również poszerzaniu świadomości ekologicznej jego mieszkańców.

Zbiórka planowana jest punktualnie o godzinie 10:00 obok mostka na ulicy Rzecznej. Organizatorzy liczą na wysoką frekwencję.

Będziemy się poruszać wzdłuż rzeki Redy, zbierając różnego rodzaju śmieci, które tam się nagromadziły przez ostatni rok – wyjaśnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Kolejny przystanek zaplanowano na godzinę 11:00 – tym razem przy ulicy Kazimierskiej. W ten sposób większa liczba mieszkańców będzie mogła włączyć się do akcji. Sprzątanie zakończy się o godzinie 13:00 w Miejskim Parku Rodzinnym, gdzie odbędzie się piknik, a wraz z nim – wiele atrakcji ekologicznych. Celem jest zwiększenie świadomości redzian w tym zakresie.

Fot. TTM

Ciekawostką jest konkurs fotograficzny na najdziwniejsze znalezisko podczas sprzątania rzeki. Każdy mieszkaniec miasta będzie miał też możliwość wymiany odpadów selektywnych na sadzonkę.

Wiosna budzi się z nadzieją. Jest w miarę ciepło. W fajniej atmosferze możemy wspólnie zrobić coś pożytecznego – podkreśla Krzysztof Krzemiński. – Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału – dodaje.

Strojem obowiązkowym w tym przypadku są kalosze. Pogoda powinna sprzyjać, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by akcja po raz kolejny zakończyła się powodzeniem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...