20.04.2018 13:20 0 mike/mat. pras.

Pola Nadziei znów zakwitną dla hospicjów

Fot. archiwum

W niedzielę (22 kwietnia) na Pomorzu już po raz siódmy zakwitną Pola Nadziei. Inicjatywa jest dedykowana przede wszystkim pacjentom hospicjów, ale też ich zespołom i wolontariuszom. Symbol akcji, żonkil, otrzymają wszyscy darczyńcy, którzy zechcą wrzucić datek do skarbonek wolontariuszy.

Pola Nadziei 2018 będą też okazją do zamanifestowania wsparcia dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rehabilitantów i innych osób, które na co dzień towarzyszą ciężko chorym osobom. Wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować m.in. w Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku.

Organizowana każdej wiosny zbiórka pozwala hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Zespoły hospicyjne w swojej codziennej pracy odpowiadają na medyczne, ale również zwyczajne, ludzkie potrzeby pacjentów: bliskości, rozmowy – informuje Puckie Hospicjum.

Przez miasta, które włączą się w akcję, przejedzie sztafeta motocyklistów, którzy wystartują z Pucka o godzinie 9:00. W południe na parkingu przy molo w Gdańsku-Brzeźnie dołączą do nich pojazdy zabytkowe, które będą też uczestniczyć w Żonkilowej Paradzie. Ta dotrze aż pod Fontannę Neptuna w Gdańsku. Szczegółowy program jest dostępny na tej stronie internetowej.

Wielka kwesta i Żonkilowa Sztafeta, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, organizowane są na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio.

W ramach Pól Nadziei w Pucku o godzinie 10:00 odbędzie się morsowanie na strzeżonej plaży. Na godzinę 11:00 zaplanowano nordic walking od portu rybackiego brzegiem Zatoki Puckiej Z kolei w południe odbędzie się mecz koszykówki: SMS Cetniewo vs wolontariusze (PCKZiU, ul. Kolejowa 7).

Więcej informacji nt. tegorocznej odsłony Pól Nadziei można znaleźć na stronie internetowej Puckiego Hospicjum. Ubiegłoroczną edycję tej inicjatywy relacjonowaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...