05.06.2018 11:05 2 mike/KMP Gdańsk

Pijany obywatel Ukrainy jeździł samochodem po molo

Źródło: KWP Gdańsk

Do nietypowego i potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia doszło na molo w Gdańsku-Brzeźnie. Ze zgłoszenia, które odebrali policjanci, wynikało, że ktoś jeździ samochodem po pomoście. Kierowcą okazał się nietrzeźwy 21-latek, obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na szczęście, nie ucierpiał żaden ze spacerowiczów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (2 czerwca). W godzinach nocnych policjanci z gdańskiej komendy miejskiej odebrali informację, że ktoś jeździ samochodem po molo w Brzeźnie. Na miejscu zauważyli osobowego mercedesa. Jego kierowca na widok funkcjonariuszy próbował odjechać, jednak uniemożliwił mu to radiowóz, który zablokował drogę.

Policjanci zatrzymali samochód, wylegitymowali kierowcę, który okazał się 21-letnim obywatelem Ukrainy. W trakcie rozmowy z kierowcą mercedesa wyczuli od niego zapach alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy również brali udział w tej interwencji, zbadali trzeźwość młodego kierowcy. Badanie alkomatem dało wynik ponad jednego promila alkoholu w jego organizmie – informują mundurowi z Gdańska.

Źródło: KWP Gdańsk

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Tłumaczył, że nie wiedział, iż na molo nie można wjeżdżać samochodem. Jednak aby się tam dostać, musiał jeszcze złamać zakaz ruchu obowiązujący na okolicznych drogach. Zatrzymanemu 21-latkowi grozi grzywna, utrata prawa jazdy i dwa lata więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...