14.06.2018 09:34 2 Natalia/BLMW

Anakonda szukała surfera na Zatoce Puckiej

Źródło: BLMW

Załoga śmigłowca ratowniczego 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach uczestniczyła w poszukiwaniu zaginionego windsurfera. Poszukiwany ostatecznie odnalazł się na półwyspie helskim.

W poniedziałek (11 czerwca), w godzinach wieczornych załoga śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM Anakonda, pełniąca dyżur ratowniczy w Gdyni Babich Dołach, otrzymała zadanie poszukiwania windsurfera zaginionego w rejonie Cypla Rewskiego.

Dowodzona przez kpt. pil. Pawła Januszko załoga osiągnęła gotowość do działań o godzinie 22:27, trzy minuty po otrzymaniu sygnału. Start śmigłowca nastąpił o 22:30, a już trzy minuty później maszyna znalazła się w rejonie prowadzenia akcji. Załoga uruchomiła kamerę podczerwieni i rozpoczęła przeszukiwanie wyznaczonego obszaru.

Poszukiwania przerwano o godzinie 1:25 i po uzupełnieniu paliwa na lotnisku w Babich Dołach wznowiono o godzinie 2:13. O godzinie 3:00 Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zdecydowała o przerwaniu poszukiwań, gdy poszukiwany powiadomił służby, że znajduje się na Półwyspie Helskim. Siedem minut później załoga lądowała na lotnisku w Babich Dołach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...