20.06.2018 14:20 0 Natalia/PLK/PKP/pomorskie.eu

Będzie więcej letnich pociągów nad morze

Źródło: PKP Intercity/Facebook

Wraz ze zbliżającym się okresem letnim Polskie Linie Kolejowe zapowiadają zwiększenie liczby połączeń na najpopularniejszych turystycznych trasach. Ma to ułatwić przejazdy między innymi do Gdyni, Łeby, Władysławowa czy do Helu. Nowy rozkład ma wejść w życie 23 czerwca.

Z Zakopanego do Gdyni

W okresie wakacji PKP Intercity zapewni połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Na tory wróci pociąg Intercity Witkacy relacji Gdynia–Zakopane–Gdynia, przejeżdżający przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź. Na tej trasie codziennie będzie kursować także nocny pociąg TLK Karpaty.

Express Intercity Giewont pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, w powrotnym kierunku – w piątki i niedziele.

Z Warszawy do Kołobrzegu

Osoby planujące wakacyjny wyjazd do Kołobrzegu skorzystają z dwóch nowych, a łącznie już z trzech połączeń obsługiwanych przez Pendolino. Od 23 czerwca do 1 września będą kursować pociągi relacji Warszawa–Kołobrzeg–Warszawa oraz Kraków–Kołobrzeg–Kraków. Kraków zyska więc jedno nowe połączenie EIP do Kołobrzegu, a Warszawa – dwa (skład ruszający z Krakowa będzie przejeżdżać przez Warszawę).

Z Czech na Hel i do Łeby

Od 22 czerwca do 1 września, połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK Wydmy relacji Bohumin–Łeba/Hel–Bohumin. Pojedzie m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna pociąg zostanie podzielony – jeden skład pojedzie do Łeby, drugi natomiast do Helu, przejeżdżając przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę.

Z Białegostoku na Hel

W okresie wakacji PKP Intercity zapewnia codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – TLK Rybak pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

Z Lęborka do Łeby i Ustki

Pomiędzy Lęborkiem a Łebą pojedzie 12 pociągów. Pierwszy poranny skład z Lęborka do Łeby i ostatni powrotny z Łeby będzie kursować na wydłużonej relacji do Gdyni. Na okres wakacji kolejarze wstrzymali prace związane z modernizacją linii kolejowej nr 405 na odcinku Słupsk–Ustka. Na tej trasie w wakacje będzie 18 połączeń tam i z powrotem.

Z Gdyni do Władysławowa i Helu

Na linii z Gdyni do Helu kursować będzie 30 pociągów. To o cztery więcej niż poza sezonem. Do tego należy uwzględnić cztery pociągi relacji Gdynia – Władysławowo i z powrotem. W ciągu dnia składy będą kursować średnio co godzinę. Na linii helskiej sześć pociągów to dedykowane, złożone z wagonów piętrowych, które zalecane są do przewozu rowerów.

Więcej informacji na stronie przewoźnika.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...