03.07.2018 12:10 2 mike/KPP Wejherowo

O krok od tragedii na torach w Luzinie

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

W poniedziałek (2 lipca) doszło do niebezpiecznego zdarzenia nieopodal torów kolejowych w Luzinie. Pociąg TLK relacji Łeba–Warszawa Zachodnia potrącił przechodzącego w pobliżu torowiska 16-latka, który został przewieziony do szpitala.

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie około godziny 17:00. Do zdarzenia doszło około kilometr za dworcem w Luzinie, w stronę Wejherowa. Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wejherowskiej komendy. Teren zabezpieczała też straż pożarna.

Policjanci wstępnie ustalili, że idący wzdłuż torów, odwrócony plecami do pociągu 16-latek, został potrącony przez pociąg osobowy. Ranny został przetransportowany do szpitala w Gdańsku – informują wejherowscy funkcjonariusze.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, zabezpieczyli nagranie z monitoringu lokomotywy oraz sprawdzili trzeźwość maszynisty.

Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny potrącenia. Ich wyjaśnieniem zajmą się śledczy z Wejherowa pod nadzorem tutejszej prokuratury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24