10.07.2018 12:23 4 mike/KPP Wejherowo

Pijany kierowca chciał wręczyć łapówkę policjantom

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

W minioną sobotę (7 lipca) redzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że kierowca samochodu osobowego zakończył jazdę na ulicznej latarni. Gdy udali się na miejsce, zastali puste auto. Kierującego nie trzeba było jednak poszukiwać. Po chwili sam się zjawił… kompletnie pijany i na rowerze. Co więcej, próbował „polepszyć” swoją sytuację, wręczając łapówkę mundurowym. Teraz może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Niekiedy się zdarza, że nietrzeźwi kierowcy, po spowodowaniu kolizji drogowej, usiłują zbiec z miejsca zdarzenia. Nieczęsto jednak wracają na miejsce, i to w dodatku na rowerze, w stanie upojenia alkoholowego. Do takiego właśnie zdarzenia doszło w minioną sobotę w Redzie.

Pijanym kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który najpierw uderzył w przydrożną latarnię, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia, by po chwili powrócić… na rowerze. Miał w tym swój cel – skorumpowanie funkcjonariuszy.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że 19-letni kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec przewinień mężczyzny. Podczas zatrzymania, mężczyzna trzykrotnie zaoferował policjantom łapówkę w zamian za puszczenie go do domu i „zapomnienie o sprawie” – informuje st. sierż Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Gdy funkcjonariusze odmówili, 19-latek usiłował włożyć plik banknotów wprost do spodni munduru jednego z policjantów. Niczego jednak nie wskórał i ostatecznie trafił do aresztu.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Jednak za wręczenie korzyści majątkowej można trafić za kratki nawet na 10 lat. Za to przestępstwo będzie musiał odpowiedzieć 19-latek. Na razie Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24