20.07.2018 10:31 15 mike

Gryf Wejherowo wraca na ligowe boiska

Fot. TTM

Już w najbliższą sobotę (21 lipca) o godzinie 17:00 WKS Gryf Wejherowo zainauguruje rozgrywki ligowe na Wzgórzu Wolności. Żółto-czarni podejmą na własnym terenie Górnika Łęczna.

Dreszczowiec z happy-endem – tak krótko można podsumować postawę Gryfa Wejherowo w poprzednim sezonie II ligi. Ostatecznie, mimo wielu zawirowań – tych czysto sportowych i organizacyjnych – zespołowi udało się utrzymać ligowy byt, choć na kilka kolejek przez końcem rundy wiosennej wcale nie było to takie oczywiste.

Jaki będzie przyszły sezon? To pytanie oczywiście pozostaje otwarte, choć polityka transferowa może budzić umiarkowany optymizm. W letnim okienku transferowym WKS, jak na razie, wzmocnił kadrę jedenastoma piłkarzami. Ze Wzgórzem Wolności pożegnało się dziesięciu zawodników. Ostatnio swój podpis pod kontraktem z Gryfem złożył Adrian Liberacki. Dwudziestoczteroletni obrońca w swoim CV może pochwalić się m.in. grą w Reggina Calcio. Wcześniej do klubu trafił napastnik Dawid Rogalski, który w przeszłości grał w niższych ligach angielskich.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Podczas czterotygodniowego okresu przygotowawczego Gryfici zagrali trzy sparingi, w których odnieśli same zwycięstwa. Czy z podobnych wyników będzie można się cieszyć w ligowych zmaganiach? To okaże się już niebawem. W pierwszej części sezonu Gryf u siebie rozegra 10 spotkań. Bilet normalny kosztować będzie 20 złotych, a cena karnetu to 100 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...