26.07.2018 09:50 0 mike

Muzyka żydowska zabrzmi w helskim muzeum

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Przy okazji XVIII Letniego Festiwalu Kultury i Sztuki w Helu w czwartek (26 lipca), w helskim Muzeum Rybołówstwa odbędzie się Wieczór z Muzyką Żydowską. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 19:00.

Festiwal rozpoczął się w minioną sobotę (21 lipca) Koncertem Inauguracyjnym, który poświęcony był byłemu dyrektorowi warszawskiej Opery Kameralnej, Stefanowi Sutkowskiemu. Wystąpili wówczas soliści Polskie Opery Królewskiej oraz Orkiestra Kameralna Progress, a całości koncertu przewodniczył Szymon Morus.

W czwartek będzie można zapoznać się ze sztuką żydowską, która jest również integralną częścią kultury polskiej, nie zawsze docenianą. W helskim Muzeum Rybołówstwa odbędzie się Wieczór z Muzyką Żydowską poświęcony będzie Irenie Sendlerowej – działaczce społecznej i charytatywnej, kierowniczce referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom, która przyczyniła się do ocalenia wielu Żydów w czasie II wojny światowej. Irena Sendlerowa została uhonorowana m.in. tytułem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata i Orderem Orła Białego.

W czwartkowy wieczór będzie można usłyszeć Dariusza Wójcika, któremu akompaniować będzie na fortepianie Szaweł Lipski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...