27.07.2018 11:30 4 Natalia/TTM

Legendarny turniej po latach wrócił do Wejherowa

Źródło: TTM

Tenisowe Mistrzostwa Morskie to turniej ze wspaniałą tradycją. Rozgrywany był w Wejherowie przed II wojną światową i przyciągał największe sławy polskiego tenisa. Dwójka mieszkańców Wejherowa postarała się, aby turniej – po prawie 80 latach – wrócił do wejherowskiego kalendarza sportowego.

W latach 1936–1939 w Wejherowie odbywały się Tenisowe Mistrzostwa Morskie. Turniej przyciągał największe sławy polskiego tenisa. Jedną z najwybitniejszych zawodniczek była Jadwiga Jędrzejowska. To właśnie ona stała się inspiracją do reaktywacji rozgrywek.

Źródło: TTM

Pomysł zrodził się, gdy przeglądaliśmy stare zdjęcia. Znaleźliśmy fotografię, na której na wejherowskich kortach znajduje się Jadwiga Jędrzejowska – trzykrotna finalistka turnieju Wielkiego Szlema – mówi Dawid Wasiniewski, współorganizator turnieju.

W latach 30. ubiegłego wieku na wejherowskich kortach zobaczyć było można m.in. Ignacego Tłoczyńskiego, ćwierćfinalistę French Open, czy Józefa Hebda, wielokrotnego mistrza polski. Po blisko 80 latach zawody zostały reaktywowane.

Staramy się jak najlepiej odtworzyć ten turniej, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kategorii rozgrywek, dokładnie takich samych jakie były na tym turnieju, jakie wynikają z notatek prasowych –zaznacza Dawid Wasiniewski.

Zawodnicy będą się zmagać w kategoriach gry pojedynczej panów, pań oraz gry podwójnej panów i gry mieszanej.

Organizatorzy mają nadzieję, że turniej na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych w Wejherowie.

Źródło: TTM

Wierzymy w to, że będzie również przyciągał ludzi, którzy mają nie tylko dużą wiedzę ale również duże doświadczenie. Dzięki temu osoby, które interesują się tenisem, a na co dzień nie mogą go obejrzeć ze względu na to, że turnieje wysokiej rangi odbywają się w Polsce bardzo rzadko, będą mogły zobaczyć kawałek naprawdę dobrej gry, dobrego tenisa – podsumowuje Grzegorz Śmietana, współorganizator turnieju.

Reaktywowane mistrzostwa rozpoczęły się w czwartek (27 lipca) i potrwają do niedzieli (29 lipca). Turniej otwarty jest dla kibiców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...