29.07.2018 09:32 2 Kwt/UW/powiat wejherowski

Sprawdź, które samorządy otrzymają dotacje na remonty dróg

żródło: Urząd Wojewódzki

Powiat wejherowski otrzymał rządową dotację na wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Wśród samorządów, które otrzymały rządowe wsparcie znalazły się także gmina Szemud i gmina Linia. Pieniądze na modernizację dróg otrzymała także gmina Krokowa (powiat pucki).

Umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych podpisał z samorządowcami Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski.

To kolejny program, dzięki któremu poprawiamy infrastrukturę w Pomorskiem. Dofinansowanie pozwoli zmodernizować ok. 25 km dróg lokalnych – powiedział wicewojewoda.

Umowy dotyczą łącznie 23 inwestycji drogowych, które przeprowadzone zostaną na terenie pomorskich miast, gmin i powiatów.

Powiat wejherowski znalazł się w gronie 23 pomorskich samorządów, które otrzymały pieniądze z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie w wysokości 639 893 zł wesprze realizowane już zadanie, tj. budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Judyckiego, Wniebowstąpienia i 12 Marca w Wejherowie – informuje samorząd na jednym z portali społecznościowych.

Łącznie w województwie pomorskim zmodernizowanych zostanie ok. 25 km dróg lokalnych, z czego 21 km to drogi gminne, 4 km to drogi powiatowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24