08.08.2018 14:52 12 Natalia/wejherowo.pl

Wejherowo zyskało nowoczesne centrum sportu

Źródło: Wejherowo.pl

Amatorzy sportu otrzymali kolejne miejsce do treningów na świeżym powietrzu w Wejherowie. Centrum Sportu Tytani zostało oddane do użytku. Powstało ono z inicjatywy mieszkańców. To jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego.

Na Osiedlu Kaszubskim w Wejherowie powstało nowoczesne centrum sportów. W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2016 wybudowano bieżnię i trzy boiska: do piłki siatkowej plażowej, do koszykówki oraz do piłki ręcznej. Inwestycja ta realizowana była już w 2017 roku.

Źródło: Wejherowo.pl

Gratuluję Tytanom. To wspaniały pomysł. Myślę, że wybudowane systemem Budżetu Obywatelskiego Centrum Sportu Tytani będzie stanowiło dużą radość dla tych wszystkich, którzy będą z niego korzystali. Jednocześnie dziękuję Panu Prezesowi ZUK za sprawne wykonanie – podkreślił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

W ramach drugiego etapu wybudowano siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw dla dzieci. Siłownia jest rozbudowana i składa się na nią wiele elementów, w tym: orbitek, narciarz, biegacz, wioślarz, sztangista – wyciskanie siedząc, wyciąg górny, stepper, ławka oraz poręcze do pompek i poręcze do wyciskania, zestaw drążków do podciągania, zestaw kółek gimnastycznych, drabinka pozioma i ścianka do stania na rękach. Cały obiekt jest oświetlony, monitorowany i ogrodzony.

Teren ten był niewykorzystany przez wiele lat. Obserwowaliśmy to z żalem, z siedziby Tytanów. Uznaliśmy, że trzeba coś z tym zrobić. Tak się narodził projekt, który zgłosiliśmy do Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy mieszkańcom, że poparli naszą koncepcję i cieszymy się, że udało się go zrealizować. Obiekt wygląda ładnie. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą z niego korzystać. Do końca wakacji jest jeszcze sporo czasu. Jest bieżnia o długości 175 metrów, kilka boisk, a także sporo innych możliwości do rozwoju fizycznego i uprawiania sportu – mówi Robert Wicon, wiceprezes KS Tytani Wejherowo.

Źródło: Wejherowo.pl

Na początku września w Centrum Sportu Tytani ma być zorganizowany pierwszy oficjalny turniej „Szkoła na sportowo”.

Wykonawcą był Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Wejherowie. Budowa tego Centrum Sportu była prowadzona w dwóch etapach i kosztowała w sumie około pół miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...