08.08.2018 09:01 49 mike

Zmarła piesza potrącona na krajowej szóstce w Wejherowie

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

We wtorek po południu (7 sierpnia) w Wejherowie doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy potrącił 50-latkę przechodzącą przez oznakowane przejście. Kobieta zmarła po kilku godzinach w szpitalu.

Do wypadku doszło około godziny 17:10 na przejściu dla pieszych, na ulicy I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, nieopodal skrzyżowania z ulicą Kociewską i centrum handlowego. Z relacji świadków wynika, że kobieta, przechodząc na czerwonym świetle, wtargnęła wprost pod koła osobowego alfa romeo. Kierowca podjął próbę hamowania, ale uderzył w pieszą.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Świadkowie relacjonowali, że wypadek wyglądał niegroźnie. Kobieta w stanie przytomnym została odwieziona do szpitala, gdzie poddano ją zabiegowi operacyjnemu. Nieoficjalnie wiadomo, że jej stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, prawdopodobnie wskutek obrażeń wewnętrznych. Mimo starań lekarzy, nie udało się uratować życia 50-latki.

Po zamknięciu dla ruchu ulicy Rybackiej zmieniła się organizacja ruchu w tym rejonie miasta. W tej chwili przejście dla pieszych nieopodal ulicy Kociewskiej jest dwuetapowe, mimo że nie ma takiego oznakowania. To sprawia, że część osób próbuje pokonać krajową szóstkę na czerwonym świetle. Prawdopodobnie taka była przyczyna wtorkowego potrącenia. Policja będzie sprawdzać prawidłowość funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na tym przejściu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24