09.08.2018 14:10 0 Natalia/pomorskie.eu/wiatriwoda.pl

Gdynia stała się stolicą luksusowego żeglarstwa

Źródło: facebook/wiatriwoda

Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda to okazja do podziwiania najpiękniejszych jachtów, luksusowych łodzi motorowych, najszybszych skuterów oraz nowoczesnego sprzętu. Na odwiedzających czekają spotkania z mistrzami i pokazy ratownictwa. Wydarzenie rozpoczyna się w czwartek (9 sierpnia) w Gdyni i potrwa do końca tygodnia (12 sierpnia).

W tegorocznych targach udział weźmie blisko 130 wystawców. W gdyńskiej marinie zobaczymy ponad 120 jednostek, a w halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu: akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media. Tegoroczne targi to także spotkania z utytułowanymi żeglarzami, oczekiwane premiery, pokazy bezpieczeństwa na wodzie, nominacje i prestiżowe nagrody oraz sobotni wieczór z szantami.

Głównym celem Targów Wiatr i Woda jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym – umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku, czyli na wodzie.

Źródło: facebook/wiatriwoda

W gdyńskiej marinie będzie można zobaczyć jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni. W halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu będą produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczna i sportowa. Będą również organizatorzy czarterów. Ponadto w basenie mariny będą pokazy technik ratowniczych przygotowane przez WOPR.

O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie kapitan Krzysztof Baranowski, autor koncepcji oraz animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca Szkoły pod Żaglami, autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Odwiedzający uczestniczyć będą mogli w spotkaniu z Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy w załogowym rejsie jachtem Katharsis II opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych. Z gośćmi targów spotka się także Szymon Kuczyński, żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa, który niedawno wrócił z samotnego rejsu dookoła świata.

Podczas targów, już po raz dziewiąty, w sobotę (11 sierpnia) przyznana zostanie nagroda w konkursie Gdynia Yacht Design. Konkurs powołano, by promować doskonałe wzornictwo w branży sportów wodnych. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego, prezentowanego na targach.

Pełny program targów znajduje się pod tym linkiem. Bilety kupić można przez internet oraz w kasach przystani jachtowej „Marina Gdynia”. Cena biletu ulgowego to 5 zł, normalnego – 10 zł, a rodzinnego – 18 zł.

Relację z ubiegłorocznych targów zobaczyć można tutaj:

[Źródło: Murator EXPO]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24