10.08.2018 11:10 0 Natalia

Lisewo czeka na pasjonatów militariów

Fot. Mieszko/TTM

Rozpoczynający się w piątek (10 sierpnia) Piknik Militarny w Lisewie to okazja do skosztowania prawdziwego wojskowego życia. Uczestnicy będą mogli się przejechać ciężkimi pojazdami, obejrzeć militarny sprzęt i zjeść prawdziwy wojskowy posiłek.

To jedna z najciekawszych imprez w gminie Gniewino. Piknik Militarny corocznie odbywa się na terenie dawnej jednostki wojskowej w Lisewie koło Gniewina. Podczas imprezy prezentowany jest sprzęt wojskowy oraz jego możliwości. Główną atrakcją zlotu jest możliwość przejażdżki wojskowymi pojazdami ciężkimi po wyznaczonych wcześniej trasach. Ogółem pojazdów ma być więcej niż w 2017 roku. W tym roku dostępne będą: ATS-59, Trojan, BAT, Goździk, Praga. Nie zabraknie wyjątkowej atrakcji, jaką jest przejażdżka saniami błotnymi. Widowiskowym elementem pikniku są też pokazy grup rekonstrukcyjnych prezentujących mundury historyczne, sprzęt oraz dawne uzbrojenie służb wojskowych.

Tegoroczna, trzecia odsłona Pikniku Militarnego na poligonie Stowarzyszenia Militarni Gniewino zapewni masę atrakcji. Na miejscu zobaczyć będzie można bazar militarny i wystawę sprzętu wojskowego. Odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy. Tradycją jest uroczysta parada militarna, podczas której prezentowane są pojazdy, sprzęt i ubiór wojskowych. Tak jak w ubiegłym roku, na pikniku pojawią się również pasjonaci motoryzacji dzięki czemu można podziwiać bogatą kolekcję wozów i motocykli. Organizatorzy przewidują, że na imprezie pojawi się nawet dwukrotnie więcej rekonstruktorów i osób zainteresowanych militariami niż przed rokiem. Nowością będzie możliwość zwiedzania tzw. bunkra.

Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM

Na tych, których po wielkich emocjach złapie głód, czekać będzie stoisko gastronomiczne. Codziennie po godzinie 20:00 będzie się można dobrze bawić przy muzyce.

Piknik trwać będzie od piątku (10 sierpnia) do środy (15 sierpnia) od 10:00 do 20:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...