10.08.2018 20:21 15 mike

Gryf Wejherowo pokonuje Elanę Toruń 3:1

Źródło: Gryf Wejherowo/Facebook

W piątkowym (10 sierpnia) meczu II ligi Gryf Wejherowo po dobrym spotkaniu pokonał na Wzgórzu Wolności beniaminka rozgrywek, Elanę Toruń, 3:1. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale w doliczonym czasie gry nie wykorzystał rzutu karnego Wicki.

Piątkowy pojedynek z Elaną zapowiadał się bardzo interesująco. Beniaminek drugiej ligi, w przeciwieństwie do innej drużyny, która awansowała do tej klasy rozgrywkowej, Resovii Rzeszów, rozpoczął bardzo dobrze sezon. Torunianie dotąd zdobyli 7 punktów, remisując 2:2 z Rozwojem Katowice oraz wygrywając na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 0:2 i u siebie 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. Goście przyjechali walczyć do Wejherowa o kolejne zwycięstwo.

I to właśnie przyjezdni objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W 31. minucie spotkania arbiter wskazał na „wapno”, a karnego na gola zamienił Stefanowicz. Później jednak żółto-czarno pokazali prawdziwy charakter. Można wręcz powiedzieć, że stracona bramka dodała im skrzydeł, bo wyprowadzili dwa szybkie ciosy. W 39. minucie przepięknym strzałem popisał się Kołc, a bramkarz gości mógł tylko wyjąć piłkę z siatki. Zaledwie minutę później po ziemi strzelił Wołdyga, zdobywając kolejnego gola. Emocjami z pierwszej połowy można by obdzielić kilka spotkań i to gryfici schodzili do szatni, prowadząc 2:1.

Drugą połowę Elana zaczęła ze sporym animuszem, często dochodząc do piłki. Jednak Gryf nie zamierzał się wyłącznie bronić. W 56. minucie kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Liberacki.

Do końca spotkania torunianie próbowali odmienić rezultat tego pojedynku, ale piłkarze Gryfa grali rozsądny, dobrze zorganizowany futbol. W doliczonym czasie wynik mógł jeszcze podwyższyć Wicki, ale nie wykorzystał szansy z rzutu karnego. Ostatecznie Gryf, całkiem zasłużenie, pokonał Elanę Toruń 3:1. Bilans żółto-czarnych po czterech spotkaniach to dwa zwycięstwa i dwa remisy.

Bramki: 39. Kołc, 40. Włodyga, 56. Liberacki – 32. Stefanowicz (k.)

Gryf Wejherowo: Więckowicz – Brzuzy, Chwastek (87. Bury), Rogalski (63. Czychowski), Wicki, Goerke, Kołc, Włodyga (84. Koziara), Liberacki, Gulczyński, Ryk (78. Ewertowski); rezerwowi: Leleń, Sikorski, Machol

Elana Toruń: Mrozek – Górka, Dobosz (72. Andrzejewski), Urbański, Lenartowski (46. Kraska), Staporski (46. Lenkiewicz), Kozłowski, Kościelniak, Stefanowicz, Kryszak, Kołodziejski; rezerwowi: Nowak, Felsch, Aleksandrowicz, Wołkowskicz