12.08.2018 11:34 28 mike

Dwie osoby wypadły ze skutera wodnego, trwa akcja poszukiwawcza

Zdjęcie ilustracyjne/sar.gov.pl

W sobotni (11 sierpnia) wieczór doszło do niebezpiecznego zdarzenia na wodach Zatoki Puckiej. Dwie osoby wypadły ze skutera wodnego na wysokości Osłonina. Jedną z nich udało się uratować. Trwa akcja poszukiwania drugiej z osób.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa około godziny 20:00. Rozpoczęto akcję ratowniczą, która trwała do późnych godzin nocnych.

Ze zgłoszenia wynikało, że na wysokości Osłonina dwie osoby wypadły ze skutera wodnego. Jedną z nich udało się uratować – informuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy MSPiR.

Na miejsce udali się też strażacy – dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Pucka, z łodzią, oraz zastęp JRG z Gdańska, druhowie z OSP Mrzezino i Kosakowo, a także policjanci z puckiej komendy. Akcję ratowniczą zakończono około godziny 23:15.

Nasi druhowie ubrani w suche ubrania do ratownictwa wodnego, poszukiwali osoby z łodzi, wykorzystując do tego przenośną najaśnicę – relacjonowali na Facebooku strażacy-ochotnicy z Mrzezina.

Zaginiona osoba jest mieszkańcem powiatu puckiego. W momencie wypadnięcia ze skutera prawdopodobnie nie miała na sobie kamizelki ratunkowej. Nieoficjalnie wiadomo, że nie potrafi pływać.

W niedzielę (12 sierpnia) kontynuowana była akcja poszukiwawcza na akwenie Zatoki Puckiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...