13.08.2018 12:20 6 Natalia/TTM

Gdzie się podziała woda z wejherowskiej fontanny?

Fot. TTM

Wejherowski rynek od kilkunastu lat zdobi fontanna. Teraz jednak nie robi większego wrażenia, bo zamiast zachwycać strumieniami wody, raczej straszy suchą niecką. Mieszkańcy pytają, dlaczego akurat w sezonie letnim ozdoba miasta nie spełnia swojej funkcji.

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne, a fontanny sprawiają, że łatwiej znieść jego uroki w mieście. Niestety, nie w Wejherowie. Fontanna na rynku nie spełnia swoich funkcji – od dłuższego czasu po prostu nie działa.

W czasie przeglądu wiosennego stwierdziliśmy, że źle się z nią dzieje. Jej konstrukcja uległa uszkodzeniu, zaczynają odpadać płyty, a wewnątrz fontanna przecieka. W związku z powyższym, w porozumieniu z prezydentem, podjęliśmy decyzję o nieuruchomianiu fontanny – informuje Jarosław Jędrzejewski, dyrektor Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Fot. TTM

Fot. TTM

Jednak mimo awarii, o której wiadomo było już wiosną, nikt nie zajął się naprawą fontanny. Jak tłumaczy Zarząd Nieruchomości Komunalnych, niebawem zlecone zostanie wykonanie prac remontowych.

W związku z tym, że to był okres wiosenny, były problemy z wykonawcami prac remontowych. W tej chwili znaleźliśmy potencjalnych wykonawców. Roześlemy do nich zapytanie, aby określić koszt. Podejrzewam, że będzie to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy – ekspertyza wraz z projektem naprawczym. Jak to tylko otrzymamy, będziemy rozmawiać z prezydentem o środkach na naprawę, na remont fontanny – dodaje Jarosław Jędrzejewski.

Mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak czekać na renowacje fontanny. Dopiero po remoncie będzie można ponownie cieszyć się jej walorami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...