13.08.2018 13:26 44 mike

Aresztowano domniemanego sprawcę śmiertelnego wypadku w Luzinie

Fot. TTM

W poniedziałek (13 sierpnia) doprowadzono do prokuratury i Sądu Rejonowego w Wejherowie 50-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu, wskutek którego w minioną sobotę (11 sierpnia) poniósł śmierć na miejscu 33-letni motocyklista. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Przypomnijmy – do dramatycznych wydarzeń doszło w ubiegłą sobotę po godzinie 14:00 na drodze krajowej nr 6 w Luzinie.

Fot. KPP Wejherowo

Fot. Grzegorz/TTM

W sobotę nasi policjanci pracowali na drodze krajowej numer sześć przy tragicznym wypadku. Jak wstępnie ustalono, kierujący pojazdem marki Volkswagen, 50-letni mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem, których jechał przed nim, przeciął podwójną ciągłą linię, stracił panowanie nad samochodem, zajechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z motocyklem. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 33-letni motocyklista – relacjonuje sierż. sztab. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jak się okazało, kierujący volkswagenem był nietrzeźwy. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Następnie doprowadzono go do prokuratury.

Fot. KPP Wejherowo

Fot. KPP Wejherowo

Fot. TTM

Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Drugi z zarzutów dotyczy prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator Rejonowy w Wejherowie złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informuje Lidia Jeske z Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.

Sąd Rejonowy w Wejherowie przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o aresztowaniu 50-latka na trzy miesiące.

Mężczyzna przyznał się, że spożywał alkohol, ale nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego wsiadł za kierownicę pod jego wpływem. Najprawdopodobniej był świadomy swoich czynów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...