14.08.2018 14:00 2 Kwt/gdynia.pl

Nowa stacja karetek pogotowia ratunkowego w Cisowej

źródło: gdynia.pl/Lechosław Dzierżak

W budynku Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni Cisowej powstała nowa stacja dla karetek pogotowia ratunkowego. Przy ul. Chylońskiej 277 znajdują się pomieszczenia do wypoczynku oraz kuchnia i łazienka z prysznicem.

Sanitariusze będą mogli szybciej dotrzeć do mieszkańców Cisowej i Chyloni. W dzielnicy Cisowa będą stacjonowały dwa zespoły podstawowe pogotowia ratunkowego – jeden całodobowy i jeden pracujący w godzinach 7:00–19:00. Oba mają po dwóch ratowników.

Jeden z nich wcześniej stacjonował przy przychodni na ulicy Wejherowskiej. Tam było zbyt małe pomieszczenie nawet dla jednego zespołu, a od lipca doszedł drugi i konieczna była przeprowadzka. Każdy z zespołów będzie miał swoje pomieszczenie – mówi Beata Pająk-Michalik, dyrektor Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. – Poza miejscem wypoczynku, znajdą się tutaj zapasy leków i sprzętu, a także komputery do przyjmowania zgłoszeń – dodaje.

W Gdyni funkcjonuje już osiem zespołów wyjazdowych pogotowia ratunkowego: Chylonia i Obłuże – po dwa zespoły oraz Kacze Buki, Wiczlino oraz Śródmieście – po jednym zespole. Dodatkowo w Śródmieściu funkcjonuje drugi zespół – specjalistyczny.

W razie konieczności obsługujemy całą Gdynię, ale głównie jeździmy do dzielnic Chylonia, Cisowa i Grabówek. Jesteśmy w stanie również pomóc sąsiadom w Rumi, gdy tamten zespół jest zajęty – mówi Roland Kurkowski, ratownik medyczny z całodobowego zespołu ratowniczego stacjonującego w nowej placówce.

Tylko w lipcu karetki Miejskiego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni wyjechały do chorych i potrzebujących aż 1809 razy.

źródło: gdynia.pl/Lechosław Dzierżak


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...