03.09.2018 13:40 3 mike/mat. pras.

Zawodniczki z gminy Luzino powalczą o mistrzostwo świata

Mat. pras.

W dniach 15–23 września w Jesolo Lido, nieopodal Wenecji, odbędą się Mistrzostwa Świata w kickboxingu kadetów (zawodnicy do lat 16) oraz juniorów (16–18). W reprezentacji Polski na te wielkie, odbywające się co dwa lata zawody nie zabraknie Pauliny Stenka oraz Zuzanny Kalbarczyk, które są już na ostatniej prostej przygotowań do tego najważniejszego sprawdzianu w ich sportowej karierze.

Obie zawodniczki do startu w MŚ przygotowywały się w trakcie trwania całego sezonu, a w sierpniu wzięły udział w Pierwszym Kickboxing CAMP, zorganizowanym przez Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, oraz w zgrupowaniach Kadry w Cetniewie oraz w Węgrowie. Aby zakwalifikować się do udziału w MŚ, reprezentantki gminy Luzino (i GOSRiT Luzino), aby musiały sięgnąć najpierw po Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach. Było też wiele startów kontrolnych oraz udział w dwóch Pucharach Świata – w Austrii i na Węgrzech, gdzie zresztą sięgnęły po Puchar Świata w kickboxingu.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mistrzostwa Świata to najbardziej prestiżowa, największa i najważniejsza w kickboxingu impreza dla kadetów i juniorów. Organizowana jest przez największą światową organizację kickboxingu, która zrzesza 128 krajów z pięciu kontynentów. Wraz z zawodniczkami do Włoch wybiera się Rafał Karcz, który od początku 2018 roku jest trenerem Kadry Narodowej juniorów w kickboxingu.

Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino we wrześniu prowadzą nabory do poszczególnych sekcji kickboxingu, z podziałem na wiek i stopień zaawansowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia lub pod numerem telefonu 695 650 914 (w godz. 8:00–15:00).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24