11.09.2018 15:20 1 PM

Kaszubskie bajki na kościerskim festynie

Mat. pras.

Czytanie jest ważne, a szczególnie czytanie dzieciom. „Kaszubskie bajania” to kampania, która dba o to, żeby czytanie bajek po kaszubsku stało się powszechne. Stąd od kilku lat organizuje „Bajkowy festyn rodzinny”, podczas którego między innymi prezentowane są nowe kaszubskie publikacje dla dzieci.

Festyn odbędzie się 16 września na rynku w Kościerzynie. Wydarzenie rozpocznie się o 13:30 odsłonięciem pomnika Aleksandra Majkowskiego przy ulicy Długiej. Wśród atrakcji znajdą się gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów dziecięcych czy warsztaty.

Kaszubskie Bajania to kampania społeczna realizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Powstała ona z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub.

Wykorzystując bogactwo bajek i baśni kaszubskich w rozpowszechnianiu języka i kultury Kaszub, zostały wydane płyty CD z bajkami czytanymi w języku kaszubskim. Do współpracy przy realizacji nagrania audiobooków z bajkami zaproszeni zostali znani kaszubscy artyści, twórcy, naukowcy oraz przedstawiciele mediów, władz lokalnych, oświaty i Kościoła, m.in. Danuta Stenka, Maciej Miecznikowski, Rudi Schuberth, prof. Jerzy Treder, prof. Józef Borzyszkowski, ks. Marian Miotk, Krzysztof Skiba, Angelika Cichocka, którzy użyczyli swojego głosu do nagrania płyty bez żadnego honorarium – czytamy na stronie akademiabajkikaszubskiej.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...