13.09.2018 13:40 4 Natalia/ SM Wejherowo

Gdzie lądują śmieci wejherowskich przedsiębiorców?

Źródło: SM Wejherowo

Osiedlowe pojemniki na odpady pękają w szwach, jednak wypełnione są nie tylko śmieciami pochodzącymi z domostw. Wejherowska straż miejska przyjrzała się sprawie. Okazało się, że odpady często podrzucane są przez właścicieli punktów handlowo-usługowych, przemysłowych i wytwórczych.

Przez sześć miesięcy wejherowska straż miejska przeprowadzała kontrole podmiotów gospodarczych pod kątem zawarcia umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych. Były one podyktowane skargami wspólnot mieszkaniowych, że do ich kontenerów podrzucane są śmieci zakładów, a tym samym – kontenery często są przepełnione. Kontrolą objęto 752 podmioty gospodarcze prowadzące działalność handlowo-usługową, przemysłową i wytwórczą.

W 106 przypadkach stwierdzono brak umowy na wywóz nieczystości stałych. Właściciele tłumaczyli, że nie wiedzieli o obowiązku zawarcia dodatkowej umowy. Śmieci z zakładów zabierali do miejsca zamieszkania i wsypywali do kontenerów wspólnot mieszkaniowych. Za ujawnione wykroczenia nie zastosowano sankcji karnych. Przedsiębiorców zobowiązano do zawarcia umów i przedłożenie ich do wglądu straży miejskiej. Właściciele wywiązali się z tych zaleceń. Wobec 22 właścicieli firm obecnie trwają czynności wyjaśniające bądź ponowne kontrole.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24