13.09.2018 16:00 0 PM

Gwiazdy sportu i muzyki na otwarciu stadionu w Redzie

Fot. TTM

W Redzie szykuje się wielka feta. Już w najbliższą sobotę (15 września) odbędzie się otwarcie nowej bieżni. W programie znajduje się wiele atrakcji, w tym między innymi koncert zespołu Red Lips czy mityng lekkoatletyczny, w którym wystąpią medaliści Mistrzostw Europy LA Berlin 2018.

Marzenie redzkich lekkoatletów zostało spełnione – przy ulicy Łąkowej powstała profesjonalna bieżnia, która otrzymała Certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na stadionie mogą już być organizowane imprezy sportowe na światowym poziomie.

Teraz mieszkańcy mogą skorzystać z wysoce profesjonalnej nawierzchni, która nazywa się conipur – jak zapewniają władze MOSiR-u jest jedną z najlepszych na świecie.

Inwestycja była współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 1,2 mln złotych. Wartość całości inwestycji to ponad 2,8 mln złotych.

Oprócz oprawy typowo sportowej, zadbano o wrażenia artystyczne. Uroczyste otwarcie nowego stadionu uświetni występ popularnego zespołu Red Lips.

Oficjalna inauguracja stadionu lekkoatletycznego odbędzie się 15 września o godzinie 15:00. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat wydarzenia:

Mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...