24.09.2018 13:08 0 Natalia/ TTM

Naukowcy szukali przepisu na sukces w biznesie

Fot. TTM

Budowanie sukcesu przez organizacje biznesowe, publiczne oraz pozarządowe – o tym jak tego dokonać dyskutowano podczas konferencji naukowej zorganizowanej w Gdańsku, która była wspierana przez Telewizję Kablową Chopin.

Blisko 80 uczestników konferencji naukowej dyskutowało na tematy dotyczące sukcesu w działaniu samorządów, uniwersytetów i innych organizacji. Podczas konferencji naukowej zorganizowanej w Gdańsku przez Instytut Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, poruszano kwestię organizacji biznesowych, publicznych i pozarządowych.

-To jest okazja spotkania środowiska naukowego. W tym roku przełamaliśmy pewien stereotyp konferencji, bo oprócz naukowców z Polski, zaprosiliśmy dziesięciu kolegów zza granicy wschodniej- informuje dr hab. Halina Czubasiewicz, Instytut Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas konferencji podkreślano znaczenie wspólnego działania ku jednej idei. Istnieją mechanizmy, które pozwalają na podejmowanie sprawnej współpracy. Konferencja była jednym z takich środków.

-Ideą tej konferencji jest wymiana poglądów, opinii między przedstawicielami różnych środowisk naukowych w kraju z dyscypliny nauki o zarządzaniu. Jest to również okazja do konfrontacji idei, pomysłów i naszych badań z tym, czego oczekują od nas praktycy. Staramy się dbać o to, aby nasze badania, działania, koncepcje były w jak najwyższym stopniu utylitarne, a więc przydatne dla praktyków- mówi prof. dr. hab. Piotr Grajewski.

Konferencja organizowana jest cyklicznie co dwa lata, tegoroczna wspierana była przez lokalnych przedsiębiorców, takich jak Telewizja Kablowa Chopin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24