20.10.2018 16:00 0 mike/UM Rumia

Znamy finalistów rumskiego 'Wierszogadania'

Fot. UM Rumia

Wyłoniono finalistów rumskiego „Wierszogadania”. Finałowa dziesiątka, która znalazła uznanie jury, ponownie zaprezentuje swoje umiejętności na scenie już za miesiąc, podczas listopadowego finału projektu.

Organizatorzy drugiej edycji „Wierszogadania” spotkali się z amatorami sztuki scenicznej w miniony piątek (12 października) w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Chętni musieli zaprezentować jury umiejętności aktorskie i interpretacyjne. Oceniono m.in. dykcję, mimikę twarzy, ruch sceniczny, dobór repertuaru, emisję głosu, intonację, a także sposób prezentacji. Zapowiedź tego wydarzenia zamieściliśmy w tym artykule.

Ostatecznie na pierwszym castingu zjawiło się kilkadziesiąt osób. Z tej grupy jury wyłoniło dziesięciu finalistów o różnorodnym doświadczeniu aktorskim. Wystarczy wspomnieć, że najmłodszy z finalistów ma zaledwie 14 lat, a najstarszy – 62 lata.

Wielopokoleniowy skład na scenie to niezwykle ciekawy widok. Uczestnicy mogą wzajemnie się od siebie uczyć i dzielić doświadczeniami – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Casting pokazał, jak wielki potencjał drzemie w mieszkańcach Rumi i okolic – dodaje.

Kolejny miesiąc upłynie uczestnikom programu na przygotowaniach do listopadowej premiery. Finał projektu zaplanowano na 22 listopada, na godzinę 18:00. Uczestnicy pojawią się ponownie na scenie rumskiego MDK-u.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24