19.10.2018 11:18 19 raz

Zimy jeszcze nie widać, ale w piecach już płoną śmieci

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Łukasz Razowski

Tegoroczna jesień nie do końca sprzyja ogrzewaniu budynków. Nie oznacza to jednak, że sezon grzewczy się nie rozpoczął. Wedle mieszkańców, niestety, dość dobrze to czuć, zwłaszcza w Redzie.

Niektórym puszczają nerwy i nie owijają w bawełnę, nie szczędząc dosadnych sformułowań...

"Zwracam się z uprzejmą prośbą żeby mieszkańcy Nawojowej Góry przestali do k... nędzy palić śmieciami i plastikiem w tych j... piecach. Przecież jeszcze zimy nie ma, a j... tak, że oddychać się nie da. Zaprawdę powiadam wam, że jak tylko zobaczę czarny dym, dzwonię po policję. Mandat nawet 500 zł, więc 2/3 tony dobrej jakości węgla. Czy wy nie rozumiecie że trujecie siebie i k... innych, zwłaszcza dzieci i emerytów?" – takie emocjonalne apele obiegły internet, m.in. fora poświęcone osiedlu Semeko w Redzie.

Co prawda, wpis zacytowany na redzkim forum dotyczy miejscowości w Małopolsce, ale wielu redzian prawdopodobnie podpisałoby się pod nim obiema rękami, co poświadczają komentarze:

Taaaa to prawda, nie tylko tam, ale wszędzie dookoła tak jest. My palimy drzewem, ale dookoła widać, jakie spalanie mają co niektórzy... – napisał jeden z internautów.

Nie idzie w nocy oddychać. Taki był smród, że myśleliśmy, że się coś dużego pali – przyznaje inny.

Dokładnie, nie idzie nawet okna otworzyć mieszkania przewietrzyć na noc – smród straszny!! – podsumowuje inny internauta.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24