20.10.2018 17:05 0 mike

Kolejny ligowy ousider silniejszy od Gryfa Wejherowo

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

W sobotnim (20 października) spotkaniu II ligi Gryf Wejherowo przegrali na wyjeździe 1:2 z Rozwojem Katowice. Gospodarze w tym sezonie nie zachwycają, a przed meczem zamykali ligową tabelę. Wywiezienie choćby punktu ze Śląska wydawało się więc obowiązkiem. Niestety, stało się inaczej…

Wyprawa do dalekich Katowic miała być dla piłkarzy wejherowskiego Gryfa wyjazdem po ligowe punkty, których żółto-czarnym zaczyna coraz bardziej brakować. Niemniej ostatnie pojedynki wejherowian z outsiderami II-ligowej tabeli mogą potwierdzać, że statystki w sporcie nie zawsze mają nadrzędne znaczenie.

Mecz zaczął się fatalnie dla żółto-czarnych, który stracili bramkę już w szóstce minucie, po katastrofalnych błędach obrońców. Co prawda, wejherowianie niemal natychmiast ruszyli do odrabiania strat, ale bez efektów. Niestety, w 34. minucie gospodarze strzelili kolejnego gola, tym razem po rzucie wolnym, i schodzi do szatni na przerwę z dwubramkową przewagą.

Po przerwie szkoleniowiec Gryfa dokonał aż trzech zmian, decydując się ofensywne ustawienie zespołu. Przyniosło to tylko częściowy rezultat. Żółto-czarni podkręcali tempo, atakowali, ale piłkarze Rozwoju na ogół umiejętnie się bronili. W 65. minucie pięknego gola zdobył Czychowski, trafiając „w okienko”. Wystarczyło to jednak tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki.

Gryfitom na pewno nie można było odmówić ambicji ani zaangażowania w sobotnim meczu. Szkoda, że PZPN nie przyznaje za to punktów, bo tych najbardziej brakuje ekipie z Wejherowa. Pozostaje mieć nadzieję, że długo wyczekiwane przez kibiców przełamanie złej passy przyjdzie w odpowiednim momencie.

Gryf Wejherowo: Więckowicz – Brzuzy, Chwastek, Wicki, Goerke (46. Machol), Czychowski, Włodyka, Gulczyński (46. Rogalski), Koziara, Ryk (80. Bury), Niciński (46. Liberacki); rezerwowi: Leleń – Sikorski, Rogalski, Bury, Liberacki, Machol

Rozwój Katowice: Neugebauer – Lepiarz, Gancarczyk, Łączek, Płonka, Wrzesień (84. Niedojad), Olszewski (72. Gembicki), Lazar (90+3. Wroza), Kowalski (72. Kuliński), Mońka, Paszek; rezerwowi: Soliński – Niedojad, Gembicki, Kamiński, Kaletka, Kuliński, Wroza

Bramki: 6. Wrzesień, 34. Lepiarz – 65. Czychowski